fbpx
  • 43 53 19 00
  • Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Udvalg

Oversigt over hvilke udvalg der er nedsat i Brøndby Golfklub.

Generelle bestemmelser for udvalg. 

Baneserviceudvalgbaneservice@brondbygolf.dk 
Carsten Thorsen
Jørgen Pedersen
Helge Michelsen (best)

Baneudvalgbane@brondbygolf.dk
Peder Sustmann  (formand) (best)

Begynderudvalgbegynder@brondbygolf.dk
Ole Nielsen (formand)
Lene Henriksen
Bente Funch-Eilersen
Henrik Christensen (best.)

Eliteudvalgelite@brondbygolf.dk
Jill Mehlbye (formand)
Karin Bancsi
John Hansen
Peter Falk (best.)

Juniorudvalgjuniorgolfb@gmail.com
Jesper Kalmeyer Løvenhardt (best.)

Regel- og handicapudvalgregel@brondbygolf.dk
Peder Sustmann( formand)
Helge Michelsen (best.)
Michael Staub
Jørn Schlichting

Turneringsudvalgturnering@brondbygolf.dk
Alice Siegmann (formand)
Dennis Møller
Knud Strib Nielsen
Solvej Wolfsen
Helge Michelsen (best.)

Sponsorudvalggolfmanager@brondbygolf.dk
Jens Rasmussen (formand)

Familieudvalg
Henrik Christensen (formand) 
Frank Winzentsen
Jesper Kalmeyer Løvenhardt
Kai Dinesen