fbpx
  • 43 53 19 00
  • Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Udvalg

Oversigt over hvilke udvalg der er nedsat i Brøndby Golfklub.

Generelle bestemmelser for udvalg. 

Baneserviceudvalgbaneservice@brondbygolf.dk 
Carsten Thorsen - formand
Jørgen Pedersen
Helge Michelsen (best)

Baneudvalgbane@brondbygolf.dk
Peder Sustmann  (formand) (best)
Johnny Ljungberg
Frank Winzentsen

Begynderudvalgbegynder@brondbygolf.dk
Ole Nielsen (formand)
Lene Henriksen
Bente Funch-Eilersen
Helge Michelsen (best.)

Eliteudvalgelite@brondbygolf.dk
Jill Mehlbye (formand)
Karin Bancsi
John Hansen
Peter Falk (best.)

Juniorudvalgjunior@brondbygolf.dk
Mads Schousboe - Formand
Jesper Kalmeyer Løvenhardt - menigt medlem og medlem af klubbens bestyrelse

Regel- og handicapudvalgregel@brondbygolf.dk
Peder Sustmann( formand)
Helge Michelsen (best.)
Jørn Schlichting

Turneringsudvalgturnering@brondbygolf.dk
Alice Siegmann (formand)
Dennis Møller
Knud Strib Nielsen
Solvej Wolfsen
Peter Falk (best.)

Byggeudvalg
Flemming le Fevre - formand og medlem af klubbens bestyrelse
Peter Falk - menigt medlem og næstformand i klubbens bestyrelse

Sponsorudvalggolfmanager@brondbygolf.dk
Jens Rasmussen (formand)

Familieudvalg
Jesper Løvenhardt (formand) 
Frank Winzentsen
Henrik Christensen
Jesper Kalmeyer Løvenhardt
Kai Dinesen
Søren Jensen